Як створити сайт в 2022

У цій статті розглянемо найпопулярніші методи створення сайтів у 2022 році. Для початку необхідно визначитися, який тип сайту вам підходить найбільше для вирішення ваших бізнес завдань.
Основними типами сайтів являються:
- landing page;
- сайт-візитка;
- блог (сайт-візитка з блогом);
- Інтернет-магазин;
- веб-додаток.
Є популярні 3 методи створення сайтів будь-якого типу:
1. Code – створення сайту за допомогою мов програмування.
2. Low-Code – змішана система, яка дозволяє створити базовий функціонал за допомогою «конструктора» та призначати функціональним елементам дії однією з мов програмування.
3. No-Code — створення сайту без знання мов програмування, метод створення залежить від майданчика, на який він створюється.
Далі розглянемо підходи до створення сайту для кожного типу:
1.1 Лендінг
Landing page — сайт який має у своїй структурі лише одну сторінку. Такий сайт підходить для бізнесу будь-якої категорії.
Даний сайт є кінцевою точкою при запуску рекламних кампаній (будь то Google Ads, Facebook або Instagram). На органічний трафік з таким сайтом розраховувати не варто, зате конверсія від рекламних кампаній (за умови правильного налаштування) у рази вища, ніж у інших типів сайтів.
Для максимальної конверсії лендинг необхідно пам’ятати:
- 1 лендінг = 1 цільова аудиторія;
- велика кількість блоків – значить велика кількість лідів;
- тримайте баланс між красою та зручністю використання;
- анімація повинна бути зручною та виправданою.
Методи створення лендінгу
Code. Навіть при використанні однієї із серверних мов веб-програмування ваш лендинг все одно буде зведений до HTML, CSS та JS. Тому використання серверних мов для написання лендинг не завжди виправдане. Залежно від завдання та дизайну можуть підбиратися різні шляхи реалізації кодом, але в будь-якому випадку без знання HTML/CSS і JS ви навряд чи досягнете успіху у створенні landing page таким способом.
Також можуть бути використані всілякі препроцесори, фреймворки та бібліотеки.
Рекомендується використовувати цей підхід коли:
– Вам необхідно розмістити лендинг у структурі вашого існуючого сайту
– Ви впевнено знаєте HTML/CSS та одну із серверних мов
– Ви плануєте використовувати лендинг тривалий термін (хостинг обходиться набагато дешевше ніж no-code платформи)
No-code. Лідерами в no-code рішеннях на сьогоднішній день є Tilda та Wix.
Tilda — платформи для створення сайтів. Має дуже зручний інтерфейс конструктора сайтів. Є велика кількість шаблонів сторінок та функціональних блоків. Можна працювати з різною роздільною здатністю екранів. Є безкоштовна версія, яка дає доступ до обмеженої кількості блоків. Існує досить багато інтеграцій з різними CRM, платіжними системами та поштовими серверами.
Wix — лідер на міжнародному ринку no-code платформ. Величезна кількість вбудованих шаблонів та картинок. За допомогою wix ви можете в найкоротші терміни запустити свій сайт. Є інтеграція з будь-яким популярним сервісом в Україні та інших країнах.
Також ви можете створити лендинг на платформі Bitrix24, за допомогою хостингу (деякі хостери надають таку можливість), або навіть за допомогою Google My Business.
Але за величезним функціоналом No-code платформ стоїть безліч мінусів, про це ви можете дізнатися з нашої статті «10 недостатков конструкторов сайтов».
CMS
Готова CMS (система управління контентом) може використовуватися по-різному для створення сайтів. Розберемо на прикладі найпопулярнішої CMS у світі — WordPress.
WordPress — система керування контентом написана мовою PHP. Свою популярність завоювала своєю простотою та гнучкістю. Має величезну кількість платних і безкоштовних модулів, які доповнюють або змінюють можливості CMS.
Для побудови лендинг можна використовувати як код, так і готові модулі «конструктори» сторінок. Також ви можете придбати готовий шаблон сайту в будь-якому магазині шаблонів сайтів та встановити його за допомогою стандартного установника тем через адміністративну панель.
Для лендингу цей підхід підійде, якщо ви хочете часто і без участі програміста змінювати контент сайту.
У всіх CMS різна структура та можливості, все залежатиме від завдань покладених на цей сайт.
1.2 Сайт-візитка
Сайт-візитка — простий сайт складається з 5-7 сторінок, які описують діяльність бізнесу. Підійде для бізнесу з невеликим спектром послуг або обмеженим списком товарів (до 10). При правильній SEO оптимізації цей сайт може бути в ТОПі органічної видачі за вузьким списком ключів.
Code. Сайт-візитка може бути реалізований як статично, так і динамічно:
- Статично – всі сторінки написані вручну і для зміни контенту на сторінках необхідно звертатися до програміста або самостійно розбиратися в коді.
- Динамічно – сторінки генеруються за допомогою серверної мови програмування. Створюється кілька готових шаблонів в які вже за допомогою адміністративної панелі сайту вставляється контент. Такий підхід сучасний і зустрічається у 90% випадків.
No-Code. Без знання будь-якої мови програмування (верстки), на допомогу все так само приходять Wix, Tilda та інші конструктори. При створенні сайту-візитки таким методом не варто очікувати грандіозних результатів у SEO.
За такого підходу вам необхідно пам’ятати:
- всі сторінки сайту мають бути виконані в одній стилістиці;
- не плутайте користувача великою кількістю сторінок та не зрозумілою навігацією;
- Звертайте увагу на адаптивність сайту.
CMS
За умови використання CMS для створення якісного сайту-візитки вам не обійтися без мінімальних знань програмування. Як і при створенні лендингу, можете використовувати готові шаблони або адаптувати вибрану CMS за допомогою редагування коду.
Вибираючи CMS для сайту орієнтуйтесь не тільки на складність розробки, а ще складність підтримки його надалі.
1.3 Блог
Блог — це сайт, в якому зібрані статті з певної тематики. Зазвичай бізнес використовує модифікацію сайту-візитки та блогу. Таке рішення дозволяє зайняти більшу кількість позицій в органічному пошуку та розширює кількість ключових слів, за якими вас можуть знайти в пошукових системах.
Code. При такому підході не обійтися без серверної мови програмування та бази даних. Для створення, редагування та видалення статей необхідно використовувати адміністративну частину сайту. Реалізувати це можна за допомогою CMS або Framework-a.
Можна застосувати як готовий “движок” сайту, так і самописний. Будьте уважні – при створенні блогу на системі «власного написання» можуть бути проблеми з підтримкою та масштабуванням сайту.
No-Code. Всі конструктори сайтів мають можливість створення блогу. Якщо ви плануєте регулярно додавати статті в блог, такий підхід вам може не підійти, зі збільшенням кількості статей ускладнюватиметься і підтримка великого обсягу інформації. Функціонал платформ-конструкторів розрахований на невелику кількість статей.
Список найпопулярніших no-code платформ для створення власного блогу:
- Wix;
- site123;
- squarespace;
- jimdo;
- zyro.
1.4 Інтернет-магазин
Інтернет-магазин — тип сайту, на якому розміщені товари. Функціонал інтернет-магазину дозволяє вибрати, купити або замовити товар. Як правило такі сайти мають кошик або форму замовлення товару.
Code. Перед створенням інтернет-магазину необхідно визначити його масштаб та кількість інтеграцій. Масштабність сайту визначається кількістю найменувань товарів. Якщо ви плануєте невеликий інтернет-магазин (до 1000 найменувань), то вам може підійти будь-яка готова платформа: WordPress/Woocommerce, Opencart, 1С-Бітрікс, Prestashop, Magento, Django.
Якщо ж у вас великий інтернет-магазин краще використовувати фреймворки (або бібліотеки) і будувати інтернет-магазин виходячи з вимог до нього.
No-Code. Вибір майданчика під інтернет-магазин також залежить від кількості найменувань товарів. При малій кількості товарів вам можемо підійти будь-який конструктор сайтів (наприклад Tilda, Wix). Якщо у вас багато найменувань товарів, вам підійдуть:
Prom.ua — маркетплейс и площадка для создания интернет магазинов.
Плюси:
- швидкий старт;
- ваш товар потрапляє одразу у видачу prom-a.
Мінуси:
- шаблонний дизайн сайту;
- ви платите не тільки за інтернет магазин, а ще й відсоток від продажів із цього майданчика.
Хорошоп — платформа створення інтернет-магазинів.
Плюси:
- швидкий старт;
- гнучке настроювання SEO;
- платіть лише абонплату, без урахування продажів.
Мінуси:
- великий стартовий платіж;
- Будь-яке питання щодо функціоналу чи непрацездатності сайту необхідно вирішувати лише через підтримку.
Shopify — міжнародна платформа для створення інтернет-магазинів.
Плюси:
- великий вибір шаблонів під будь-які вимоги;
- стабільність роботи;
- велика кількість плагінів.
Мінуси:
- інтеграція із українськими сервісами;
- за базовий функціонал доведеться доплачувати;
- професійна звітність лише у найдорожчих планах.
1.5 Веб-додаток
Веб-програма — програма, з якою користувач взаємодіє за допомогою браузера. Найяскравіші приклади веб-додатків – електронна пошта, соц. мережі, пошукові системи.
Для розробки веб-застосунків вам доведеться вдатися тільки до програмування, немає універсальних платформ для створення веб-додатків. Можна використовувати готові фреймворки та бібліотеки, але логіку роботи програми ви будете змушені прописувати самостійно.
Перед вибором: «який мені потрібен сайт?», визначте для початку, які цілі він повинен виконувати і що ви хочете отримати від нього в результаті. І в залежності від ваших очікувань – вибирайте відповідний тип сайту та спосіб створення.