10 лайфхаків тайм-менеджменту, які підвищать вашу ефективність

Автор статті – Євгенія Мороз, HR агентства

      Тайм-менеджмент — це спеціальні способи, техніки та методи для управління часом, самоорганізація та управління собою. Багато хто задається питанням, як підвищити особисту ефективність, а відповідь проста – плановий менеджмент, який зводиться до корекції способу життя та здійснення роботи над собою. Це дуже складно, але з часом цей алгоритм дій дозволить за незначний час поліпшити власну продуктивність.

Ми підібрали для вас кілька лайфхаків, які сприяють підвищенню особистої ефективності та результативності:

1. Налаштування на роботу. Насамперед потрібно чітко визначити рамки свого робочого дня. Складіть список справ, визначте пріоритети та дедлайни, потім розділіть робочі та особисті завдання, пропишіть час, який передбачається на їх виконання. Якщо не навчитися підтримувати work-life balance, можна швидко опинитися в заручниках цілодобової роботи, а це вигорання. Протиотрута від нього — розподіл робочого та особистого.

2. Мотивуйте себе. Високий рівень самомотивації робить дива, людина з великим ентузіазмом та відповідальністю підходить до завдань. Нагороджуйте себе, навіть за маленькі перемоги та досягнення. 

3. Планування справ: список завдань та пріоритизація. Ідеальний менеджмент — це план на рік/квартал/місяць/тиждень/день, за допомогою якого досягаються цілі, які здаються недосяжними. Плануйте, не тільки робочий час, а й особистий, будете більше встигати та менше втомлюватися. Щоб виконати завдання, потрібно визначити, наскільки воно термінове, складне та важливе, і лише потім приступити до його виконання. Заздалегідь складений список завдань та дій збільшує продуктивність будь-якого виду діяльності. 

4. Використовуйте єдиний Task-Manager для всіх справ. Це хороший інструмент, щоб тримати всі завдання на контролі, а також у боротьбі з прокрастинацією та пастками часу. Зараз існує багато додатків для ведення завдань, які спрощують життя своєю функціональністю та розраховані як для користувачів ПК, так і для любителів смартфонів, айфонів тощо. Наприклад, наші співробітники використовують такі планувальники завдань, як Microsoft Planner, To Do List, Google Keep, To Do Reminder.

5. Відслідковуйте результат. Щоденна командна п’ятихвилинка – це надійна техніка візуального відображення завдань і часу. Такий собі план/факт робіт. Також дає розуміння на якому етапі до мети, що можна покращити чи змінити. На одній шкалі графіка вказуються завдання (Do), а на іншій – час на їх виконання (Done). Можна використовувати Excel або звичайний блокнот.

6. Нагадування та шеринг у Google-календарі. Проставте в календарі нагадування про важливі заходи, дзвінки, зустрічі, також можна поділитися цією інформацією з колегами. 

7. Час на перевірку пошти та контакти для зв’язку з колегами. Перевіряйте пошту в той же самий час, 1-2 рази на день, щоб не відволікатися від поточних завдань. Відключіть всі месенджери, залиште один для термінового зв’язку і проговоріть про це зі своєю командою.

8. Раціональний підхід до звичок. Звільніться від шкідливих звичок і заводьте нові та корисні. Куріння, соціальні мережі, переїдання тощо, все це негативно позначається на фізичному здоров’ї та впливає на зниження продуктивності. Використовуйте правило 21 дня для введення у ваше життя корисних звичок, не беріть все й одразу, наповняйте своє життя новим поступово.

9. Coffee-Break. Не забувайте робити перерви, використовуйте цей час  для відпочинку, спілкування з сім’єю чи неформального спілкування з колегами.

 10. Ніколи не зупиняйтесь. Немає меж для досконалості. Читайте книги, проходьте профільні курси, відвідуйте тренінги, конференції, семінари та інші заходи з метою особистісного та професійного зростання.

     Дотримуючись цих нехитрых правил, поставлені завдання будуть виконуватися набагато швидше й якісніше. Тим часом ви будете рости як фахівець, підвищуючи свою ефективність та продуктивність. Також це сприяє появі вільного часу, який можна витратити на себе, сім’ю та на дослідження нових і цікавих людських можливостей.

Вам может быть интересно

Все посты