5 типових помилок претендентів. Як отримати бажану посаду?

Хтось знаходить роботу мрії за тиждень пошуків, а хтось шукає роботу місяцями. Сподіваюсь, поради допоможуть і тим, і тим. Та полегшать цей морально витратний процес. А щоб процес пошуку роботи був ефективним і результативним, потрібно задіяти всі свої ресурси та знання. Але навіть незначні помилки можуть призвести до формування неправильної думки.
У чому ж причина відсутності потрібного результату? Давайте розглянемо типові помилки претендентів.
ТОП-5 помилок, які допускають претенденти
1. Готовність робити все, згоден на будь-яку роботу чи спеціаліст – універсальний солдат. Такого роду резюме зустрічаються дуже часто. І відсіюються одразу. Робити все – це нічого. Щонайменше, легковажно і несерйозно писати – “можу працювати будь-ким” або “я фахівець широкого профілю”. Саме так це і зрозуміє рекрутер, адже його компанії не потрібні люди, які перші попалися на вулиці, а фахівці в конкретній сфері. Роботодавець – не екстрасенс і не займатиметься профорієнтацією на співбесіді, вас просто відсіють і дадуть максимально короткий фідбек – не підходите. І тому вам потрібно чітко розуміти, що хочете ви.
Рішення: Необхідно визначитися, чого ви хочете та що цікаво. Що у вас виходить найкраще? Класифікуйте свої хард та софт скіли. Є безліч різних тестів для визначення своїх професійних нахилів. Можна промоніторити ринок праці, чи є вакансії, які відповідають вашим навичкам та інтересам. Також на джоб сайтах ви дізнаєтесь про нові професії, де можна розвиватися. Відповівши на ці запитання, у вас з’являється можливість знайти роботу мрії, де ви ростимете, розвиватиметеся, і при цьому отримуватимете задоволення від того, що ви робите.
Корисні посилання:
Поради для претендентів від джоб сайтів:
2. Здобувачі розсилають свої резюме всім роботодавцям світу, не змінюючи навіть назви позиції спеціаліста, яку шукає роботодавець.
Рішення: До кожного роботодавця індивідуальний підхід. Якщо ви розумієте, що вам це цікаво, і у вас є бажання розвиватися у цій сфері, то потрібно редагувати резюме з акцентом на свої сильні скілли, хоч їх і небагато, які підходять для цієї посади. І звичайно, не лінуватися змінювати назву посади. Працюйте над своїм резюме.
3. Претенденти на посаду не шукають інформації про компанію, тим самим знижуючи шанси отримати бажану посаду.
Завжди задавалась цим питанням – чому?
Рішення: У мережі світової павутини можна знайти все, і безумовно, інформацію про роботодавця також. Подивіться їхній сайт, знайдіть соціальні сторінки, почитайте відгуки. Дізнайтеся чим займаються, які цінності у компанії, може вона вам не підходить і вам нецікавий напрямок діяльності або у вас взагалі інші цінності та життєві принципи. Або навпаки, всі ці дані зацікавлять вас і це те, що ви шукали. І найголовніше, на співбесіді ви будете на одній хвилі з роботодавцем, обговорюючи бажану посаду, розуміючи тим самим специфіку роботи.
4. Дуже банальна і не викоріненна помилка – всі люди брешуть (Лікар Хаус). Так-так, і дорослі, і діти, щоб максимально вигідно продати себе як спеціаліста та свої професійні навички. Кандидати вказують ті навички або досвід, яким не володіють, брешуть про причину звільнення з попереднього місця роботи або приписують собі неіснуючі заслуги та досягнення.
Рішення: Не брехати. Інформацію легко перевірити, а брехня зіграє проти вас. Це може проявитися в ході самої співбесіди або в процесі роботи, але тоді не чекайте, що зможете побудувати добрі стосунки з керівництвом та довго протриматися на одному місці роботи.
5. Здобувачі самовпевнені і не готуються до співбесіди, думаючи, що ідеальне резюме зробить все за них.
Рішення: Перед співбесідою потренуйтеся відповідати на поширені запитання. Їх можна знайти в інтернеті, на будь-яких джоб сайтах, у блогах експертів і, в принципі, у пошуковій системі вони теж індексуються. Незважаючи на те, що деякі роботодавці можуть поставити вам випадкові запитання, існує кілька популярних питань, які зустрічаються практично на будь-якій співбесіді. Ознайомтеся з цими питаннями і підготуйте на них хороші відповіді на підставі досвіду роботи та освіти, що у вас є. Запишіть свої відповіді на найпоширеніші запитання, щоб краще їх обміркувати. Так вам буде легше пояснити ці відповіді безпосередньо на співбесіді. Складіть список із 3–5 потенційних питань, які ви можете поставити роботодавцю. Запитання з вашого боку демонструють вашу зацікавленість у посаді, а найголовніше, допоможуть скласти загальну картину про бажану роботу та роботодавця.
Посилання на питання для підготовки до співбесіди:
Шлях до бажаної вакансії складний, але реальний. Будьте чесні та відкриті, і підвищіть шанси знайти цікаву, перспективну та хорошу роботу. І пам’ятайте, що мети не досягає той, хто її не ставить.