#Лайфхак. Як потрапити до рекомендованих відео на YouTube?
Автор статті: Оля Пильщик, SEO фахівець ADINDEX.
Бажаєте, щоб YouTube радив ваші відео не тільки на сторінках відео конкурентів, але й на сторінках з вашими роликами?
Тоді, до всіх відео на каналі, додавайте в теги кілька однакових брендових запитів (це може бути назва каналу), а також прописуйте унікальні запити до серійного контенту (наприклад, назва розділу). І не забудьте, що ключові слова, за якими користувачі можуть знайти ваше відео, також мають бути в тегах, не видаляйте їх.
Підключити послугу «Просування каналу YouTube» від ADINDEX →
Трохи теорії
YouTube любить пропонувати будь-який треш нам на головній сторінці та в розділі «Наступне» (багато їх називають «Схожі відео»). І якщо у користувача ввімкнена функція автоматичного перегляду, наступне відео буде автоматично програватися. Добірки складаються автоматично на основі багатьох факторів. Деякі з них: історія переглядів користувача, ключові слова до ролика, прописані в назвах, описах, тегах, субтитрах, поведінка користувачів під час перегляду відео тощо.
Я вирішила перевірити, наскільки чутливим може бути YouTube до оптимізації та розширення тегів.

Експеримент
Дано. Невеликий канал (приблизно 40 відео, 2300 підписників), середні показники органічних переглядів на місяць (8-10 тис.), відео оптимізовані, з прописаними тегами, назвами, описами та субтитрами двома мовами.
Вручну було переглянуто кожен із 14-ти роликів — на жодному з них не було в розділі «Наступні» відео з цієї серії або каналу. (Щоб уникнути персоналізації видачі вжито заходів: відео відкривалися в режимі «Інкогніто» браузера Chrome, відстежувалися позиції без входу на сервіс YouTube.)
Було зроблено. На 14 влогів — роликів із серійним (подібним) контентом одного розділу, було розміщено додатково по 3 брендових теги. А саме 2 варіації назви влогу та назва компанії.
Результат
Відео почали ранжуватися у пошуку YouTube за доданими тегами за кілька хвилин. Ролики конкурували між собою за позиції з цих тегів. Тому, не всі ролики ранжувалися за вказаними тегами. Деякі відео YouTube вважав схожими лише за одним із трьох тегів, деякі за двома із трьох, за трьома тегами не потрапило у видачу жодне відео.
Протягом 15 хвилин після того, як теги отримали ранг, було проведено нову перевірку. Було виявлено, що на 4-х сторінках відео з 14 у розділі «Наступне» з’явилося по одному відео з цієї серії на 3-5 позиціях.
Висновок
- Теги — вагомий фактор ранжування, адже за допомогою них YouTube розуміє, про що контент.
- YouTube чутливий до тегів, їх необхідно коректно заповнювати у своїх роликах для покращення видимості відео в розділах сервісу та, відповідно, отримувати трафік.
Також не варто забувати, що на YouTube усі зароблені позиції мають бути підтверджені факторами поведінки, тобто необхідно постійно аналізувати контент та розуміти поведінку користувача, інакше жодні теги не допоможуть.
Підключити послугу «Просування каналу YouTube» від ADINDEX →
Багато переглядів вам та підписників, що коментують!