Найефективніші стратегії просування в Google Ads
Результати експерименту: Як обрати найефективніші стратегії просування в Adwords
Передісторія: чому вирішили зробити експеримент
Раніше використовували певний набір функцій для налаштування кампаній в Adwords. З’явилося припущення, що застосування інших функцій допоможе отримати кращі результати. Для того щоб оцінити результативність нових функцій, застосували експеримент. Далі описуємо значення понять та показуємо результати.
Теорія, опис понять/термінів
Проект кампанії — це, можна сказати, копія цієї кампанії, в яку ви можете вносити зміни та редагування стільки часу, скільки потрібно, водночас не змінювати налаштування в поточній кампанії.
Проект дозволяє підготувати до зміни наявну кампанію, без шкоди для її ефективності. Він дублює всі налаштування вихідної кампанії, які можна редагувати. Ви можете відкласти роботу над проектом або видалити його будь-якої миті.
Після налаштування проекту, ви можете внести зміни у вихідну кампанію або спочатку перевірити їхню ефективність за допомогою експерименту.
Експеримент — застосовується для аналізу ефективності нових налаштувань у проекті.
Після завершення роботи над проектом, ви можете не вносити зміни одразу у вихідну кампанію, а спочатку провести експеримент. Для кожної кампанії можна створити декілька проектів, але тестувати їх можна лише по одному. Під час налаштування експерименту необхідно вказати його тривалість, а також частку трафіку (та бюджету) вихідної кампанії, яка буде виділена.
Коли потенційний клієнт вводить або запит у Google, або на сайті пошукового партнера, або відкриває сторінку в КМС, AdWords, на основі наданих вами налаштувань трафіку, випадково обирає оголошення з вихідної кампанії або експерименту, що братиме участь в аукціоні.
Під час експерименту ви можете відстежувати його ефективність та порівнювати з ефективністю вихідної кампанії. Ви також можете змінити дату завершення експерименту, щоб завершити його раніше. Якщо нові налаштування більш ефективні, варто застосувати їх до вихідної кампанії. Також можна перетворити експериментальну кампанію на нову, з однаковими датами та бюджетом, що й у вихідній (яка у цьому випадку буде призупинена).
Важливо!
Проекти та експерименти доступні лише для кампаній у медійній та пошуковій мережах. Не можна використовувати їх у торгових кампаніях, відеокампаніях та кампаніях для програм.
Функції та звіти, недоступні у проектах кампаній
- Звіт «Розклад показу оголошень»
- Звіти «Пошукові запити» та «Категорії»
- Звіт «Статистика аукціонів»
- Звіт «Місця розміщення в медійній мережі»
- Заплановані звіти
- Розподіл ставок
- Модифікатори оголошень для цільових кампаній та груп оголошень
- Діагностика ключових слів
- Деякі стратегії з автоматичним призначенням ставок:
- Цільове положення на сторінці пошуку
- Цільовий відсоток виграшів
Функції, недоступні в експериментах
В експериментах доступні майже всі функції, що й у кампаніях.
Винятки:
- Модифікатори оголошень для цільових кампаній та груп оголошень
- Деякі стратегії з автоматичним призначенням ставок:
- Цільове положення на сторінці пошуку
- Цільовий відсоток виграшів
Результати
- Призначення ставок вручну або максимальна кількість конверсій
- Максимальна кількість кліків або максимальна кількість конверсій
- Максимальна кількість кліків або вартість тисячі показів у видимій частині екрана (CPC або CPM)
- Максимальна кількість кліків або цільова ціна за конверсію
- Максимум конверсій або цільова ціна за конверсію
- Призначення ставок вручну чи оптимізатор ціни за конверсію
Підключити послугу «Контекстна реклама» від ADINDEX →
Призначення ставок вручну або максимальна кількість конверсій
Клієнт: телекомунікаційний провайдер
Період: 24.11.2017 — 24.12.2017
Кампанія: пошук за брендами конкурентів
Мета експерименту: порівняти стратегію «Призначення ставок вручну» з автоматичною стратегією «Максимум конверсій»
Відсоток розподілу трафіку та бюджету: 50/50
*під час обліку конверсій використовується модель атрибуції «З урахуванням давності взаємодії»
Висновки:
Експериментальна кампанія отримала на 3,5% конверсій більше, вартість конверсії нижча майже на 6%, вартість кліку вища на 30%. Водночас коефіцієнт конверсії підвищився з 0,56% до 0,78%. З огляду на те, що ця кампанія працює на запити брендів конкурентів — це хороший показник.
Мета експерименту була отримати більше конверсій у межах того ж бюджету. Кількість конверсій мало змінилася, коефіцієнт конверсій зріс, вартість конверсії знизилася.
Незважаючи на те, що стратегія «Максимум конверсій» спрацювала без значних змін, ми її застосуємо до вихідної кампанії.
Максимальна кількість кліків або максимальна кількість конверсій
Клієнт: мережа магазинів елітної косметики та парфумерії
Період: 23.11.2017 — 22.12.2017
Кампанія: пошук за брендами товарів
Мета експерименту: порівняти автоматичну стратегію «Максимальна кількість кліків» з автоматичною стратегією «Максимум конверсій»
Відсоток розподілу трафіку та бюджету: 50/50
Експериментальна кампанія отримала на 10% конверсій більше, вартість конверсії нижча на 7,8%, вартість кліку вища на 13,42%, коефіцієнт конверсії підвищився з 0,75% до 0,92%.
Мета експерименту була в отриманні більшої кількості конверсій у межах того ж бюджету. Кількість конверсій мало змінилася, коефіцієнт конверсій зріс, вартість конверсії знизилася.
В експерименті стратегія «Максимум конверсій» спрацювала без значних змін, ми її застосуємо до вихідної кампанії та подивимося протягом ще одного місяця на ефективність роботи.
Максимальна кількість кліків або вартість тисячі показів у видимій частині екрана (CPC або CPM)
Клієнт: онлайн-бутік брендового одягу
Період: 22.11.2017 — 27.12.2017
Кампанія: КМС кампанія на аудиторію брендів
Мета експерименту: порівняти автоматичну стратегію «Максимальна кількість кліків» з автоматичною стратегією «Ціна за тисячу показів у видимій частині екрана»
Відсоток розподілу трафіку та бюджету: 50/50
*під час обліку конверсій використовується модель атрибуції «З урахуванням давності взаємодії», а також враховуються всі можливі конверсії на сайті, крім транзакцій
Висновки:
В експериментальній кампанії дорожча ціна кліку, а також отримано на 32% більше показів. Конверсій менше і ціна конверсії вища на 2,5 рази, але коефіцієнт конверсій приблизно однаковий.
Під час застосування такої стратегії CPM важливо бачити конверсії за показами, але в нашому випадку ця функція в аналітиці не підключена.
Стратегія CPM добре застосовується в кампаніях, де ціль — агресивний брендинг і в цілому має такий же відсоток користувачів, які здійснили конверсії після кліку.
В експерименті стратегія «Ціна за тисячу показів у видимій частині екрану» спрацювала гірше, оскільки наша мета — це конверсії. Ми її не застосовуватимемо у вихідній кампанії.
Максимальна кількість кліків або цільова ціна за конверсію
Клієнт: інтернет-магазин мультимедійного обладнання
Період: 23.11.2017 — 22.12.2017
Кампанія: КМС ремаркетинг
Мета експерименту: порівняти автоматичну стратегію «Максимальна кількість кліків» з автоматичною стратегією «Цільова ціна за конверсію».
Відсоток розподілу трафіку та бюджету: 50/50
Висновки:
Кількість транзакцій відрізняється незначною мірою — 50 в експерименті і 48 у вихідній, але водночас CPA знизилася на 22%, а коефіцієнт конверсії зріс на 20% (з 1,69% до 2,04%).
Експеримент спрацював краще при тому, що ціна кліку та CTR — без значних змін. Можна припустити, що стратегії, що працюють на конверсії, показують оголошення вибірково користувачам, які зараз більш схильні до покупки.
Стратегія експерименту застосована у кампанії.
Максимум конверсій або цільова ціна за конверсію
Клієнт: інтернет-магазин мультимедійного обладнання
Період: 15.11.2017 — 15.12.2017
Кампанія: Пошукова за загальними запитами
Мета експерименту: порівняти автоматичну стратегію «Максимум конверсій» з автоматичною стратегією «Цільова ціна за конверсію»
Відсоток розподілу трафіку та бюджету: 50/50
В експерименті отримано на 30% менше конверсій, які дорожчі на 44%. Коефіцієнт конверсії водночас вищий.
Висновки:
За підсумками роботи стратегія «Цільова ціна за конверсію» намагається підняти оголошення вище (з 1,8 до 1,3) і показувати більш зацікавленим користувачам (коеф. CPA (350 грн — задана) і навіть знижувати, за можливості (231 грн — за фактом). Водночас стратегія «Максимум конверсі»й намагається вичавити все в межах обмеженого бюджету. З нею можна зрозуміти, за якою мінімальною ціною можна отримувати конверсії в межах саме цього бюджету.
Початкова кампанія спрацювала краще, кампанія залишилася без змін.
Припущення — якщо бюджет обмежений, а конверсій багато — краще пробувати «Максимум конверсій», якщо бюджет необмежений і важливо зрозуміти, скільки конверсій можна отримати за бажаною ціною — можна спробувати «Цільову ціну за конверсію».
Призначення ставок вручну чи оптимізатор ціни за конверсію
Клієнт: інтернет-магазин дверей та підлогового покриття
Період: 01.12.2017 — 22.12.2017
Компанія: Пошукова за запитами, пов’язаними із прихованими дверима
Мета експерименту: порівняти стратегію «Призначення ставок вручну» з автоматичною стратегією «Оптимізатор ціни за конверсію»
Відсоток розподілу трафіку та бюджету: 50/50
Метою експерименту було дізнатися, як зміниться ціна кліку та кількість конверсій під час використання цієї стратегії, щодо призначення ціни кліку вручну, з умовою однакового бюджету та однакової ціни за клік.
Висновки:
Кампанія з автоматичною стратегією отримала вдвічі більше конверсій з використанням такого ж бюджету. CPA на 49% нижче. Водночас ціна кліку в кампанії менша на 5%, а середня позиція краща — 1,7 (при 1,9 у вихідній кампанії), охоплення приблизно однакове — 97%
Можна зробити висновок, що оптимізатор ціни за конверсію зменшив ставку за малої ймовірності отримання конверсії та збільшував, коли ймовірність конверсії була вищою.
Автоматична стратегія спрацювала краще, тому її застосовуємо у кампанії.