Бюджетно вивели блог і відеоролики на YouTube в ТОП пошукових систем і збільшили продаж на 15%

 

Автор кейсу: Марина Ткаченко, провідний SEO-спеціаліст в агентстві.

Клієнт. Магазин дверей і підлогового покриття.

Завдання. Залучення трафіку з пошукових систем, отримання лідів з інтернету.

Що було зроблено:

  • Аналіз сайтів-конкурентів, що займають ТОП пошукових систем.
  • Технічна і внутрішня оптимізація сайту.
  • Розвиток розділу «Блог».
  • Розвиток YouTube-каналу (відеомаркетинг).

 

Результат. ТОП 1-3 в пошуку YouTube і Google. Блог приносить 15% продажу.

Підключити послугу «SEO просування» від ADINDEX →

Повний текст кейсу ↓

Завдання

На момент звернення до нашої агенції у клієнта не було сайту, а був тільки офлайн-магазин в Києві. Завдання, яке повинен був вирішувати сайт – залучення трафіку з пошукових систем, отримання лідів з інтернету.

Насамперед, перед початком роботи потрібно скласти стратегію просування. Для цього необхідно провести аналіз ніші, виявити, хто є сайтами-лідерами.

Рішення

Відповідно до основних запитів, релевантних цій ніші, ми провели аналіз сайтів-конкурентів, що займають ТОП пошукових систем.

Визначили, що конкуренція в цій ніші дуже висока:

pic_09.png

Сайтами-лідерами були старі сайти з розвиненою структурою, великим обсягом посилальної маси і високим рівнем трасту (довіри пошукових систем).

Через те, що наш сайт молодий, ми розуміли – швидко зайняти перші позиції для високочастотних (далі – ВЧ) комерційних запитів в такій конкурентній ніші не вийде. На початку для молодого сайту необхідно працювати на отримання низькочастотного (далі – НЧ) і среднечастотного (далі – СЧ) трафіку. А значить, на першому етапі ми не будемо отримувати значну частину трафіку.

Тому ми прийняли рішення, що додатково будемо працювати над розвитком інформаційного розділу – наповнювати його корисними статтями, орієнтованими на інформаційні запити.

Розділ «Блог» є відмінним інструментом для отримання додаткового трафіку на сайт, а також способом комунікувати зі своєю аудиторією, збільшуючи лояльність до бренду.

У чому була наша стратегія?

  • На першому етапі метою нашої роботи було зростання НЧ та СЧ комерційного трафіку за рахунок проведення технічної, внутрішньої оптимізації, нарощування посилальної маси.
  • Зростання додаткового трафіку на сайт за рахунок відпрацювання інформаційних запитів (розділ «Блог»).

Тепер про кожен пункт докладніше.

Технічна і внутрішня оптимізація сайту

  1. З врахуванням зібраного семантичного ядра розробили структуру сайту – має критичне значення для SEO. У структуру відразу заклали і фільтрові сторінки.
  2. Дали всі необхідні вимоги до технічної оптимізації сайту.
  3. Провели внутрішню оптимізацію сторінок сайту, виходячи із зібраного СЧ, видали ТЗ на метадані, розмістили оптимізований контент.
  4. Реалізували внутрішнє перелінкування сайту – дозволяє розподіляти статичну вагу між сторінками сайту.
  5. Запровадили семантичну розмітку контенту.

 

Читати докладніше про це в кейсі →

Найбільша проблема, з якою ми зіткнулися під час роботи над цим проектом – повільна реалізація наших ТЗ з боку програмістів. Це значно гальмувало отримання результату.

Розділ «Блог»

Метою для цього розділу було:

  • заняття ТОПу за інформаційними запитами;
  • отримання інформаційного трафіку на сайт;
  • отримання продажів.

 

Ми склали контент-стратегію, яка містила інформацію про цільову аудиторію, для якої ми плануємо писати, а також контент-план з темами статей, з урахуванням пошукового попиту користувачів.

Нашим завданням було розміщувати експертні та корисні статті. На створення такого контенту потрібно багато часу. На розвиток розділу «Блог» ми витрачали близько 50% часу від загального його кількості.

Розміщення статей в «Блозі» відповідали вимогам пошукових систем, були написані на експертному рівні, тому позиції пошукових запитів, релевантних статей, були в ТОП 1-3 в пошуковій системі без додаткових витрат.

 

 

Перші дві мети були виконані. Статті блогу перебували в ТОПі пошукових систем і приносили значну частину трафіку.

Для того, щоб відстежити виконання третьої мети – отримання продажів з блогу – нам потрібна була інформація про те, хто з користувачів, які заходили на сторінки блогу, згодом зробили покупку.

Налаштувати цей взаємозв’язок – завдання не з легких (але не для наших аналітиків. 🙂 Між переходом користувача на статтю блогу і здійсненням покупки в цій ніші може пройти великий проміжок часу.

Тому нашим відділом аналітики була впроваджена розширена електронна торгівля для оцінювання впливу блогу на продажу. Ми побачили, що блог приносить значну частину продажів з сайту (!! близько 15%).

 

Відеомаркетинг

Через те, що відеомаркетинг є потужним інструментом просування бізнесу в інтернеті, ми прийняли рішення додати його в загальну стратегію.

Нами була розроблена стратегія просування каналу Youtube. Вона містила контент-план з темами, на які потрібно буде знімати відео, а також рекомендації того, як це зробити.

Клієнт надав відео на обрані нами теми. Ми провели їх оптимізацію відповідно до вимог Youtube, виклали на канал і додали в просування.

Оптимізація і подальше просування дозволили відеороликам зайняти ТОП 1-3 в пошуку YouTube за інформаційними запитами.

 

Детально про те, як за 3 місяці вивести ролики на топові позиції в пошуковій видачі Google і YouTube, читайте в нашому кейсі.

Результат

  • Статті блогу входять в ТОП 1-3 пошукових систем.
  • Блог приносить 15% продажів з сайту.
  • Оптимізовані відеоролики для YouTube займають ТОП 1-3 в пошуку за інформаційними запитами.

Підключити послугу «SEO просування» від ADINDEX →

Інші кейси по SEO

Кейс: як контент-маркетинг допомагає збільшити продажі

Як бізнесу боротися з негативним рейтингом на сайтах з відгуками

Посилальне просування сайту

Воскресіння низькотрафікового контенту на сайті

Просування бізнес каналу на YouTube – Кейс

Більше кейсів →

Ми – агентство омніканального інтернет-маркетингу #ADINDEX. Входимо в Premier Google Partners. На ринку з 2013 року. Ключові клієнти: ДЕКА, Aromateque, HOLZ, Cyfra, УкрТелеком, Ласунка, TOYS. Наша мета – зростання бізнесу клієнтів.

Якщо вам потрібна допомога з SEO, пишіть нам на 4partners@adindex.ua або телефонуйте +38 097 735 31 33.

Також ви можете записатися на консультацію з власником агентства Вадимом Пилипенко.