Збільшили кількість переходів і трафіку на сайт в умовах зниження CPA на 29%

Автор кейсу: Дмитро Карпатій, фахівець відділу контекстної реклами в агентстві.

Клієнт. Магазин дверей і підлогового покриття.

Завдання. Збільшення продажу вінілових підлог і прихованих дверей в мережі магазинів HOLZ.

Що було зроблено:

  • Перерозподіл бюджету на користь кампаній за брендом дверей і підлогового покриття.
  • Запуск КМС кампаній для збільшення впізнаваності бренду.
  • Запуск товарної пошукової кампанії.
  • Проведення експериментів зі стратегіями призначення ставок.

 

Результат. У результаті перерозподілу бюджету і проведення великої кількості експериментів зі стратегіями нам вдалося: на 38% збільшити трафік, на 64% ー конверсії. І все це в умовах зниження CPA на 29%.

Підключити послугу “Контекстна реклама” від ADINDEX →

Повний текст кейсу ↓

Завдання

Збільшення продажу вінілових підлог і прихованих дверей в мережі магазинів HOLZ.

Рішення

Основна мета, яка стояла перед відділом контекстної реклами ー лідогенерація.

Нашими фахівцями була налаштована електронна торгівля, але у зв’язку з особливостями бізнесу, основним орієнтиром для оптимізації рекламних кампаній були конверсії, пов’язані з дзвінками.

Також ми налаштували наскрізну аналітику. Тут враховувалось вивантаження Binotel і дані в CRM, і потім, після збігу номера телефону, мета фіксувалася в Google Analytics.

Що ми зробили одразу

КРОК 1. На початковому етапі акцент в пошукових кампаніях спрямовано на трафік за категоріями вхідні двері, міжкімнатні двері, ламінат, паркет, а також на конкурентів. На ціі кампанії витрачалося 72% від усього бюджету на пошук, решта 28% ー це брендові запити щодо дверей і підлогового покриття. Надалі було прийнято рішення перерозподілити бюджет на користь кампаній за брендами дверей і підлогового покриття, а також забезпечити максимальне охоплення, у зв’язку з тим, що вартість ліда в таких кампаніях нижча, ніж в кампаніях за запитами категорій. В Таблиці 1 показано, як розподіляли бюджет між пошуковими кампаніями у відсотковому співвідношенні:

pic_01.png

У Таблиці 2 зображено результат, який отримано після прийняття рішення про перерозподіл бюджету:

pic_02.png

У Таблиці 2 видно, що СРА знизився у порівнянні з 2016 роком в середньому на 29%.

На старті робіт фізичний магазин Хольц був тільки в Києві. Потім поступово почали з’являтися магазини в таких містах, як Харків, Дніпро, Рівне та Одеса. Варто вказати, що вартість кліка в пошуковій мережі в Києві в середньому на 45% вища у порівнянні з іншими містами. Але також очевидно, що за деякими категоріями коефіцієнт конверсій тут вищий, ніж в інших містах.

КРОК 2. Створено КМС кампанії для збільшення впізнаваності бренду. Використовувалися різні види таргетингу, від аудиторій зацікавлених користувачів до смарт кампаній. Поступово частка КМС кампаній знижувалася, а пошукових ー збільшувалася у зв’язку з поставленими завданнями і виділеним бюджетом. Наразі за допомогою кампаній КМС просуваються акційні пропозиції, націлені на аудиторію відвідувачів сайту. Також працює розумна кампанія в КМС.

Малюнок 1. Приклад акційних оголошень в КМС

 

КРОК 3. Для збільшення кількості звернень реалізовано товарну пошукову кампанію на основі фіду, який містить вивантаження всіх товарів. Ця кампанія не виправдала очікувань через те, що в більшості товарів ключові слова мали статус “мало показів”, що свідчить про низький попит. У зв’язку з цим Google тимчасово блокує такі ключові слова, і вони не ініціюють показ оголошень.

Що було зроблено потім

Перед відділом контекстної реклами сформували ​​завдання стосовно збільшення продажу вінілових підлог і прихованих дверей.

Перше, що було зроблено, це перерозподіл бюджету з низькоефективних кампаній на пріоритетні. Це збільшило охоплення. Також проводили експерименти зі стратегіями призначення ставок для збільшення ефективності кампаній. У Таблиці 3 зображено результат у відсотковому співвідношенні, який отримано в ході перерозподілу бюджету і експериментів зі стратегіями:

pic_05.png

У Таблиці 3 видно: незважаючи на те, що бюджет збільшено на 30%, кількість конверсій зросла на 64% і водночас СРА знизився на 29%. Важливим моментом є те, що найбільша кількість конверсій отримана з Києва. Це обумовлено більш високим попитом у місті і високим середнім чеком категорії.

Контекстна реклама допомагала розвитку Youtube каналу Holz. На початковому етапі, перед кожною появою нового відео на каналі, ми промотували його за допомогою реклами у форматі TrueView Video Discovery.

Малюнок 2. Приклад оголошення в форматі Video Discovery

 

Для забезпечення максимального органічного охоплення відео, необхідно було максимізувати кількість переглядів в перші 72 години, і, особливо, в перші 2 години після завантаження. Отже, стратегія реклами полягала в тому, щоб в перші дні забезпечити якомога більше переглядів відео. В такому випадку алгоритми Youtube розглядають відео як цікаве і корисне для користувачів, і починають показувати його в розділі «рекомендовані», а також виводити в топ пошуку. В середньому кількість переглядів одного відеоролика становила від 2 000 до 5 000.

Також у відео додавалися так звані “оверлеї із закликом до дії”. Це інтерактивний елемент, який демонструється поверх оголошення TrueView і дозволяє залучити більше відвідувачів на сайт. На початку відео оверлей показано в розгорнутому вигляді, а через 15 секунд відтворення ー в згорнутому. Після натискання на цей елемент користувач переходив на сайт.

Малюнок 3. Приклад оверлею із закликом до дії

 

Результат

У результаті перерозподілу і збільшення бюджету на 30%:

  • Кількість конверсій зросла на 64%.
  • Трафік збільшився на 38%.
  • CPA знизився на 29%.

 

 

Варто вказати, що трафік за запитами магазину Holz з 2017 року збільшився майже вдвічі:

Малюнок 4. Динаміка запитів Holz у контекстній рекламі

 

Що плануємо у майбутньому

Основні плани щодо просування магазину:

  • продовжувати робити акцент на брендовий трафік;
  • інформувати відвідувачів сайту про акційні пропозиції за допомогою КМС;
  • запустити торгові кампанії.

Останні повинні допомогти знизити вартість конверсії, а також збільшити коефіцієнт конверсії. Другорядні плани (наприклад, експерименти) будуть розглядатися відповідно до виділеного бюджету.

Підключити послугу “Контекстна реклама” від ADINDEX →

Інші кейси з контекстної реклами

Запуск торгових кампаній для магазину з недорогим товаром у висококонкурентній ніші

Чи є сенс запускати рекламу на майданчиках Display & Video 360, коли вже є реклама в КМС Google Ads?

Як знизити високу вартість конверсії в рекламі Google?

Як знизити СРА, залишаючись на тих же позиціях, використовуючи пакетну стратегію

Як збільшити конверсії в 1,5 рази і зберегти СРА за допомогою оптимізації

Більше кейсів →

Ми ー агентство омніканального інтернет-маркетингу #ADINDEX. Входимо в Premier Google Partners. На ринку з 2013 року. Ключові клієнти: ДЕКА, Aromateque, HOLZ, Cyfra, УкрТелеком, Ласунка, TOYS. Наша мета ー зростання бізнесу клієнтів.

Якщо вам потрібна допомога з контекстною рекламою, пишіть нам на 4partners@adindex.ua або телефонуйте +38 097 735 31 33.

Також ви можете записатися на консультацію з власником агентства Вадимом Пилипенко.